ВІДОКРЕМЛЕНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ "ВАСИЛІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТАВРІЙСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО АГРОТЕХНОЛОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ДМИТРА МОТОРНОГО"
Практичний психолог
Наталія Петрівна Тищенко
Педагогічне кредо:
«Треба любити те, що робиш і йти вперед крок за кроком»
Освіта: спеціаліст першої кваліфікаційної категорії.
Спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Біологія. Психологія»;
Кваліфікація «Вчитель біології, валеології та основ екології, практичного психолога у закладах освіти».
Головна мета: психологічний супровід всіх учасників освітнього процесу, профілактика та формування здорового способу життя, консультативна та просвітницька робота.
Щоб отримати безкоштовну конфіденційну онлайн консультацію психолога потрібно зателефонувати або зв’язатися через Viber- 096-310-68-48 або на Е-mail:tishenkonata81@gmail.com
Мої педагогічні досягнення:
Участь у конкурсі «Педагогічний ОСКАР -2023»
Інтерактивна мультимедійна презентація з предмета «Біологія і екологія» для студентів спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» закладів фахової передвищої освіти в номінації «Досвід візуалізації навчального матеріалу». 2022р.
Підготовка студентки до участі у науково-практичній конференції, ЗІЕІТ в м.Запоріжжі Тема: «Неякісна вода в Україні». студентка ІІ курсу ветеринарно-технологічного відділення Паламарчук Вікторія- ІІ місце, грант на знижку оплати за навчання. 2019р.
Години проведення консультацій практичним психологом
Дні тижня | Години | |
Понеділок | 13.00-16.00 | |
Вівторок | 13.00-16.00 | |
Середа | 13.00-16.00 | |
Четвер | 13.00-16.00 | |
П’ятниця | 13.00-16.00 |
Щоб отримати безкоштовну конфіденційну онлайн консультацію психолога потрібно зателефонувати або зв’язатися через Viber- 096-310-68-48 або на
Е-mail:tishenkonata81@gmail.com
Самодіагностика: як зрозуміти, що до нервового зриву залишилось недовго. І коли вже вкрай важливо звернутися за допомогою до фахівців.
Нервовий зрив — це гострий психічний стан, неадекватно посилена емоційна реакція на події.
Під час війни емоцій накопичується надто багато, здебільшого негативних: тривога, злість, розгубленість, емоційне виснаження. Якщо намагатися постійно їх пригнічувати, може виникнути загострення, психічний розлад або кризовий психічний стан.
На які ознаки у своїй поведінці або реакціях близьких варто звертати увагу? У більшості ситуацій йдеться про емоції та реакції, з якими людина не може впоратися самостійно. Кожна із цих ознак може бути «дзвіночком» для звернення за допомогою.
Неконтрольовані за силою емоційні реакції — агресія, лють, плач, дратівливість; різкі безпричинні перепади настрою — від сміху до люті й навпаки. Емоції виникають неочікувано, спрямовуються на першого ліпшого, хто потрапив під руку, сила емоції явно перебільшена, порівняно із приводом, який її викликав. Зупинити емоції неможливо.
Панічні реакції — раптові надсильні напади тривожності. Страх стає настільки сильним, що виникають раптові труднощі з диханням, підвищується серцебиття, тиск, здається, що земля тікає з-під ніг.
Пригніченість, апатія, збайдужілість, відчуття безсилля, безнадії. Попри те, що людина розуміє, що зараз потрібна її активність, допомога, сил вистачає лише на те, щоб лежати в ліжку й дивитися в одну точку. Будь-які інші , навиіть найпростіші дії, вимагають надзвичайних зусиль.
Безсоння або надмірна сонливість. В обох випадках немає відчуття того, що ви відпочили й набралися сил. Це призводить до виснаження організму, а іноді до збоїв у пізнавальній діяльності.
У голові весь час крутяться нав’язливі думки. Від них неможливо позбутися або переключитися на щось інше. Поширеною є переконання про те, що треба постійно перевіряти новини, «тримати руку на пульсі». Так, людина постійно «скролить» новинні канали. На решту об’єктивно важливих справ не залишається часу та сил.
Неможливість зосередитися на будь-чому, запам’ятати найпростіші речі. Постійне відчуття «туману в голові».
Відсутність інтересу до будь-чого, навіть до подій, які безпосередньо стосуються життя і безпеки самої людини.
Зловживання алкоголем або іншими психоактивними речовинами.
ПАМ’ЯТКА ПРИ СТРЕСІ
ЯКЩО ЛЕГКА ЛИХОМАНКА: накинути на себе плед і тісно зав’язати його спереду навхрест – дати тілу теплий і міцний каркас.
ЯКЩО КАЛАТАЄ СЕРЦЕ: злегка стукаємо по грудній клітці – один легенький раз в секунду, зі словами «Я є», «Я стою», «Я в порядку».
ЯКЩО ПІДНЯВСЯ ТИСК: упираємо ногами в підлогу і дихаємо: рівний довгий вдих – рівний довгий видих, повторювати кілька разів.
ЯКЩО КРУТИТЬСЯ ГОЛОВА: уважно дивимося на свої ноги, поки не зрозуміємо, що маємо під ногами міцний грунт.
ЯКЩО НАКОЧУЄТЬСЯ ПАНІКА: швиденько використовуємо техніку заземлення:
- знайти навколо себе 5 речей однакового кольору,
- знайти чотири речі, яких можна торкнутися,
- знайти три речі, які можна почути,
- знайдіть дві речі, які можна понюхати,
- знайти одну річ, яку можна покуштувати.
ЯКЩО ОЗИВАЄТЬСЯ ДУША: згадайте свою найяскравішу подію, любу людину. Уявіть майбутню ситуацію детально.
Заради неї треба триматися!
Ми тримаємося!
Ми тую червону калину підіймемо!
Що робити, коли опускаються руки?
У голові все пов’язано: думка провокує стан, який посилює думку, яка посилює стан і так далі. Слизькі думки «Все пропало» «Ми не встоїмо» «Що зі мною буде» добре липнуть до втомленої свідомості. Ви маєте розуміти, що свідомості необхідно багато енергії, аби подолати стан відчаю. І ось як ви можете собі допомогти:
- Не сваріть себе, якщо раптом з’ясуєте, що сили закінчилися, а на кожну зіницю підвісили гирю, що на тіло навалилася токсична втома. Токсична, тому що: «Як я можу зараз відпочивати?».
- Треба відпочивати. Не вилежувати боки на дивані перед телевізором з їжею. Але спати та їсти – треба. Під гарячим душем постояти, якщо є змога – треба. З рідними поговорити – треба. Це вітамінки. Які підсилюють свідомість. За стійку бойову психіку слизьким думкам зачепитися складніше. Але за ослаблену – запросто.
- Розділяйте себе та думку: не я пропав (-ла), а я ДУМАЮ, що я пропав (-ла). Коли ви розумієте, що ви думаєте, з цим вже можна працювати, змінюючи спосіб мислення.
- Сон. Якщо ви колись були у відчаї ввечері, але потім засинали, вранці ситуація вже не здавалася такою страшною.
І запам’ятайте: корабель не тоне на воді, він тоне, коли вода потрапляє всередину нього. Тому не так важливо, що ззовні, важливо — що ми впускаємо всередину. Опікуйтеся своїм психологічним здоров’ям.
Вчасне звернення до фахівців допомагає зберегти життя і психологічне здоров’я.